volodimir zelenski

ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ И ТОА ОВАА НЕДЕЛА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека очекува Русија да ги засили нападите врз Украина. Тој тоа го кажа чекајќи ја одлуката на Европската унија за…

Види повеќе ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ И ТОА ОВАА НЕДЕЛА
zelenski e problem

ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО КИЕВ: ЗЕЛЕНСКИ Е ПРОБЛЕМ

Политиката на Владимир Зеленски за преземање и контролирање на владата предизвикува голема загриженост во Германија, пишува германскиот весник Цајт (Die Zeit), повикувајќи се на владини…

Види повеќе ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО КИЕВ: ЗЕЛЕНСКИ Е ПРОБЛЕМ

ЛАВРОВ: ТОА ШТО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН НЕ ГИ НЕГИРА НАЦИСТИЧКИТЕ ЕЛЕМЕНТИ НА УКРАИНА!

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во интервју за италијанска телевизија ја нападна Украина и нејзиниот претседател Володимир Зеленски, велејќи дека „фактот дека тој…

Види повеќе ЛАВРОВ: ТОА ШТО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН НЕ ГИ НЕГИРА НАЦИСТИЧКИТЕ ЕЛЕМЕНТИ НА УКРАИНА!
ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!

ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел останува на одлуката на НАТО од 2008 година да не ја прифати Украина во алијансата. Претходно, украинскиот претседател Володимир Зеленски…

Види повеќе ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!
СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ - ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ – ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го додаде претседателот на Украина Зеленски на листата на негови противниците, заедно со Сорос и бирократите од ЕУ. Во обраќањето до…

Види повеќе СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ – ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА
ГЕНЕРАЛ ДИМИТАР ШИВИКОВ: ЗЕЛЕНСКИ НАСКОРО СЕ ПРЕДАВА!

ГЕНЕРАЛ ДИМИТАР ШИВИКОВ: ЗЕЛЕНСКИ НАСКОРО СЕ ПРЕДАВА!

Бугарскиот генерал Димитар Шивиков изјави дека претседателот на Украина, Владимир Зеленски, наскоро ќе го објави предавањето на земјата. „Се ближи моментот кога претседателот на Украина…

Види повеќе ГЕНЕРАЛ ДИМИТАР ШИВИКОВ: ЗЕЛЕНСКИ НАСКОРО СЕ ПРЕДАВА!
volodimir zelenski za pregovorite

КОНЕЧНО ПОЧНА ТРЕЗВЕНО ДА РАЗМИСЛУВА?! ЗЕЛЕНСКИ ОПТИМИСТ ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ: БАРАМЕ МИР БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

Претседателот на Украина Володимир Зеленски изјави дека одлуката да се одржи нова средба на преговарачките делегации на Русија и Украина во Истанбул „не е лоша“.…

Види повеќе КОНЕЧНО ПОЧНА ТРЕЗВЕНО ДА РАЗМИСЛУВА?! ЗЕЛЕНСКИ ОПТИМИСТ ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ: БАРАМЕ МИР БЕЗ ОДЛАГАЊЕ
zelenski

ЗЕЛЕНСКИ СЕ ПОВЛЕКУВА: СПРЕМЕН СУМ АМА ИМАМ УСЛОВ

Украина е подготвена да разговара за неутралноста и ненуклеарниот статус на земјата доколку добие безбедносни гаранции, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски. Сепак, тој додаде дека…

Види повеќе ЗЕЛЕНСКИ СЕ ПОВЛЕКУВА: СПРЕМЕН СУМ АМА ИМАМ УСЛОВ
УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ

Посилните санкции за Русија и испораката на смртоносно оружје за Украина се спротивни на интересите на Унгарија, му порача вчера премиерот Виктор Орбан на украинскиот…

Види повеќе УНГАРИЈА Е НА СТРАНАТА НА УНГАРИЈА: ОРБАН ЕКСПРЕСНО МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ
КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“

КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров за време на говорот до војниците на Руската Федерација во Грозни му понуди на украинскиот претседател Володимир Зеленски хонорарна работа…

Види повеќе КАДИРОВ МУ ПОНУДИ РАБОТА НА ЗЕЛЕНСКИ: „ПОНУДАТА ВАЖИ ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ“