ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО ШОК ОТКАКО ДУРИ 15 ЦЕЛОСНО BAKЦИHИPAHИ ИГРАЧИ НЕ БЕА ВО МОЖНОСТ ДА ГО ЗАВРШАТ ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ЗДPABСТВЕНИ ПОТЕШКОТИИ

ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО ШОК ОТКАКО ДУРИ 15 ЦЕЛОСНО BAKЦИHИPAHИ ИГРАЧИ НЕ БЕА ВО МОЖНОСТ ДА ГО ЗАВРШАТ ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ЗДPABСТВЕНИ ПОТЕШКОТИИ

Љубителите на тенисот се вознемирени, а светот на спортот се тресе откако невиден број играчи се повлекоа од турнирот во Мајами оваа недела. Вкупно 15 играчи не успеаја да ги завршат своите натпревари, вклучувајќи ги и некои од фаворитите за победа кај мажите и кај жените.

Според Free West Media:

Светот на тенисот шокирано реагираше откако фаворитите Паула Бадоса и Јаник Синер мораа да се откажат за време на четвртфиналето на Отвореното првенство во Мајами. Бадоса, која наскоро ќе биде играч број три во светот, се почувствува лошо за време на мечот против Џесика Пегула и во солзи го напушти теренот.

Бадоса, која беше тешена од својата американската противничка, реши да прекине по консултациите со својот физиотерапевт. Пегула, по превадањето на Бадоса, првпат во кариерата стигна до полуфиналето на тенискиот турнир во Мајами, објави Yahoo Sports.

На машкиот турнир, италијанскиот феномен Јаник Синер беше принуден да се повлече. Тој се откажа по 22 минути во натпреварот против Франциско Серундоло, 103. на светската ранг-листа. „Кога сервирав за 3-1 и 30-0, го видов како се наведнува. Беше многу чудно“, изјави Серундоло за време на интервјуто. „Се надевам дека е добар, тој е одличен играч.

23-годишниот Аргентинец изненадувачки се пласираше во полуфиналето со првото учество на мастер турнирот во Мајами.

Тоа беше втор последователен натпревар кој заврши предвреме за љубителите на тенисот. Фановите шокирано реагираа на бизарниот тениски ден. “Што се случува?” праша некој.

Никој не укажува на очигледното. Сите играчи мора да бидат „целосно вакцинирани“ за да се натпреваруваат. Како што забележуваме веќе неколку месеци, повеќето големи спортови се погодени од „необјаснети“ здравствени состојби кои се јавуваат кај млади и инаку здрави спортисти, вклучувајќи го и извештајот дека тројца велосипедисти се онесвестиле само во месец март.

Луѓе, ова е продукт на „инјекцијата“. Не постои друга изводлива опција, особено ако се има предвид дека дури и ЦДЦ и другите агенции препознаа дека „вакцините“ за Ковид предизвикуваат зголемување на срцевите проблеми кај младите луѓе, вклучително и миокардитис, перикардитис и срцевите удари.

Никогаш немало толкава пропаганда насочена кон прикривање на вистината како со овие инјекции. Лидерите ширум земјата и ширум светот „заташкаа“ толку многу со вакцините што треба да се запрашаме кој всушност ги влече конците. Некои од нив се лични; кој било политичар кој ќе излезе со вистината за инјекциите ќе биде исфрлен од функцијата побрзо од заминувањето на Вил Смит од елитниот клуб на Холивуд. Истото важи и за новинарите. Корпоративните медиуми се исто толку вложени, а можеби уште повеќе соучесници во ширењето лаги.

Но, може да биде и полошо од тоа. Како и многу работи на кои бевме сведоци во последните три години, се чини дека има координирани напори да се потисне вистината. Театарот за пандемична паника сè уште е во акција и покрај необичниот февруарски притисок од демократите да ги укинат повеќето мандати за маски за лице и вакцини. Веќе се зборува за 5-ти и 6-ти дози, дури и кога во САД се воведува „само“ 4-тата.

Дали сето ова е дел од агендата за Големиот Ресет? Дали е сѐ поради контрола? Депопулација? Одговорот на сите три прашања е многу веројатен: „Да“.

Овие инјекции се опасни. Спортистите ширум светот „паѓаат“. Просечниот човек доживува страшни несакани ефекти. Десетици од нив, а можеби и стотици илјади, умираат од нив. Тие може да бидат дури и милиони; податоците се толку заматени. Цело време политичарите и корпоративните медиуми се преправаат дека сѐ е толку далеку и нема што да се види овде.

Текстот е преземен од The Liberty Daily.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!