„ТОА БИ БИЛ ОДВРАТЕН ПРИЗОР“- ПУТИН ОДГОВОРИ НА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ЏОНСОН И ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ДА „СЕ СОБЛЕЧАТ ГОЛИ И ДА ГИ ПОКАЖАТ МУСКУЛИТЕ“ (ВИДЕО)

„ТОА БИ БИЛ ОДВРАТЕН ПРИЗОР“- ПУТИН ОДГОВОРИ НА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ЏОНСОН И ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ДА „СЕ СОБЛЕЧАТ ГОЛИ И ДА ГИ ПОКАЖАТ МУСКУЛИТЕ“ (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин им одговори на лидерите на Г7 кои за време на самитот во Германија предложија да се соблечат голи заради фотографирање и „да покажат дека се посилни од Путин“, оценувајќи дека тоа би било „одвратна глетка“.

Путин одговара на шегите на лидерите на Г7 за „Путин со голи гради јавајќи на коњ“ и ги советува да работат на себе:

“Не знам како сакаат да се разголат, до половината или под половината. Мислам дека тоа ќе биде одвратен спектакл. Ако се потсетите на зборовите на Пушкин, тој рече: можеш да бидеш разумна личност и да размислуваш за убавината. Се согласувам со тоа. Кај мажот сè мора да биде органско: душата и телото. Но за сè да биде во хармонија, треба да се откажете од алкохолот и другите лоши навики и да се занимавате со физички тренинг и спорт. Колегите (од Г7), сите ги познавам лично. Немаме најдобри односи, тоа е разбирливо. Сепак, тие се лидери, имаат карактер и ако сакаат, ќе успеат. Но, треба да работите на себе,“ завршува Владимир Пуитн.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!