ТОА Е ТАА КРВНА ЛИНИЈА! КРАЛОТ ЧАРЛС Е ВО КРВНО СРОДСТВО СО ГРОФОТ ДРАКУЛА!

ТОА Е ТАА КРВНА ЛИНИЈА! КРАЛОТ ЧАРЛС Е ВО КРВНО СРОДСТВО СО ГРОФОТ ДРАКУЛА!

Мислите дека само така пишуваме за покојната кралица Елизабета. Не, бидејќи вчера погребаната кралица и нејзиниот наследник Чарлс се потомци на Влад Цепеш, меѓу народот познат како грофот Дракула.

Британската кралица Елизабета Втора беше погребана во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести во замокот Виндзор, објави Асоцијацијата за медиуми, повикувајќи се на Бакингемската палата.

Околу 18:30 часот по Гринич се одржа приватен погреб, на кој присуствуваа само кралот и членовите на кралското семејство. Кралицата беше погребана со нејзиниот сопруг принцот Филип во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести. Таму веќе се закопани родителите на Елизабета, кралот Џорџ VI и кралицата Елизабета, како и пепелта на нејзината сестра, принцезата Маргарет, чие тело беше кремирано во согласност со нејзината желба.

Британската кралица Елизабета Втора, која владееше со земјата повеќе од 70 години, почина на 8 септември во Шкотска на 96-годишна возраст. Принцот Чарлс стана крал, земајќи го името Чарлс Трети, а неговата сопруга Камила доби статус на сопруга кралица.

Крвните врски на британските монарси со грофот Дракула

Кралското семејство има врски со неколку земји низ Европа, вклучувајќи ја и Романија, а се испостави дека кралот Чарлс е потомок на вистинскиот Дракула. Порано познат како принцот Чарлс, принцот од Велс, Чарлс III всушност поседува неколку имоти во Трансилванија и е наследник од крвната лоза на Влад Цепеш.

Немилосрдниот принц, познат и како Влад Наколнувачот и Влад III Дракула, е познат по својата суровост кон непријателите и нивно набивање на колец. Тој живеел во 15 век и се вели дека го инспирирал Брам Стокер за неговиот познат роман за грофот Дракула.

Во 1462 година, по битка, Влад го напуштил полето исполнето со илјадници жртви набиени на колец. Повеќе од 530 години подоцна, во 1998 година, кралот Чарлс дознал за неговите врски со романскиот владетел.

Тој, всушност, е негов правнук преку сопругата на Џорџ V, кралицата Мери, пренесува Romania Tour Store.

Генеалошкото дрво во Британските хроники од Дејвид Хјуз го поддржува ова тврдење.

Веб-страницата додава: „Исто така, не е тајна дека принцот Чарлс многу ја сака Романија, особено регионот Трансилванија. По првата посета на Трансилванија во 1998 година, тој дознал за врската со Влад Цепеш, врска со која очигледно е многу горд.

Пра-пра-прабабата на покојната мајка на кралот Чарлс, кралицата Елизабета Втора, грофицата Клаудија Редеј од Унгарија, исто така е родена и израсната во Трансилванија во 19 век.

Кралот Чарлс сега поседува неколку имоти во романскиот регион – во Вискри, во долината Заланулуи, во Маланкраво и Бребо.

Овие села сега станаа популарни меѓу туристите.

Вискри е познат по куќите во пастелни бои и утврдената црква, која е дел од светското наследство на УНЕСКО.

Велат дека долината Залан некогаш му припаѓала на еден од предците на Чарлс.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!