pasos tramp

ТРАМП: ФБИ МИ ГИ УКРАДЕ ПАСОШИТЕ ПРИ ПРЕТРЕСОТ!

Доналд Трамп во понеделникот изјави дека неговите пасоши биле „украдени“ во рација на ФБИ во Мар-а-Лаго минатата недела.

Тој тоа го нарече „напад врз политички противник“.

“Леле. Во рацијата на ФБИ на Мар-а-Лаго, ми украдоа три пасоши (еден истечен), заедно со сѐ друго. Ова е напад на политички противник на ниво досега невидено кај нас. Трет свет“, напиша тој на својот профил на социјалната мрежа Truth Social.

fbi trump

Без легален пасош, Трамп не може да патува надвор од САД.

Веројатно има обичен син пасош издаден на американски државјани и црвен „дипломатски“ пасош издаден за службени државни патувања. Доби и дипломатски пасош како претседател.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!