ТРЕТА „ИЗНЕНАДУВАЧКА“ СМРТ ВО НФЛ! МЛАД СПОРТИСТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ - СЕ КРИЕ BAKЦИHAЛНИОТ СТАТУС!

ТРЕТА „ИЗНЕНАДУВАЧКА“ СМРТ ВО НФЛ! МЛАД СПОРТИСТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ – СЕ КРИЕ BAKЦИHAЛНИОТ СТАТУС!

Тажни вести продолжуваат да пристигнуваат од Америка, каде „ненадејно“ почина уште еден млад спортист.

На 26-годишна возраст почина Џејлон Фергусон, дефанзивецот на Балтимор Равенс, екипа која настапува во НФЛ (Професионална лига за американски фудбал).

Фергусон беше пронајден мртов во куќа во северниот дел на Балтимор. Лекарите и полицијата се обиделе да му укажат прва помош, но спас немало.

Полицијата во Балтимор соопшти дека на местото на несреќата не се пронајдени траги на насилство, како и дека нема траги од насилно влегување во куќата.

Мејнстрим медиумите веќе наоѓаат начин да ја оправдаат смртта на младиот спортист, наведувајќи дека тој „можеби се предозирал“ избегнувајќи да пренесува информации за неговиот статус на вaкцинација (најверојатно потполно вaкциниран) и можноста смртта да настанала како резултат на експерименталната вaкцина.

По повод трагичниот настан се огласија и од Балтимор Равенс:

„Длабоко сме растажени поради трагичната смрт на Џејлон Фергусон. Тој беше љубезен, почитуван млад човек со широка насмевка и заразна личност. Изразуваме искрено сочувство до семејството и пријателите на Џејлон додека жалиме за прераната загуба на овој живот“.

Фергусон беше во Балтимор од 2019 година кога беше избран за 85. пик во третата рунда на драфтот. Годинава беше на сите тренинзи по сезоната и загуби прилична тежина. Познат беше и по хуманитарната работа, му помогна на родниот Растон во Луизијана во 2019 година поради торнадо кое направи голема штета. По тој повод им помагаше на луѓето, носеше храна и вода, а ги отстрануваше дрвјата од улиците.

Фергусон зад себе остави три деца, две ќерки и еден син, сите помлади од пет години.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!