jimmy kimmel

ТРОЈНО BAKЦИНИРАНИОТ ПОЗНАТ ВОДИТЕЛ ЏИМИ КИМЕЛ ДОБИ KOBИД

Џими Кимел ќе одвои малку време и ќе одмори од своето ток-шоу за да се опорави од KOBИД-19.

Во понеделникот (2-ри мај), 54-годишното ТВ лице ја откри својата дијагноза на Твитер и Инстаграм. Случаите на КОВИД-19 во округот Лос Анџелес, каде што живее Џими Кимел, забележаа зголемување предизвикано од субваријантот Б.А.2, но хоспитализациите кои му се припишуваат на вирусот сè уште се ниски.

„Се чувствувам добро, двапати сум вакциниран и плус со една бустер доза, но шоуто не смее да продолжи“, рече тој.

Дијагнозата на Кимел на КОВИД-19 доаѓа помалку од две недели откако друг водител, Стивен Колберт, објави дека и тој е позитивен.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!