ТВИТЕР ЦЕНЗУРИРАШЕ ПОЗНАТ ИЗРАЕЛСКИ ЛЕКАР И НАУЧНИК ПОВРЕДЕН ОД ИНЈЕКЦИЈАТА НА ФAJЗЕР

ТВИТЕР ЦЕНЗУРИРАШЕ ПОЗНАТ ИЗРАЕЛСКИ ЛЕКАР И НАУЧНИК ПОВРЕДЕН ОД ИНЈЕКЦИЈАТА НА ФAJЗЕР

Твитер минатата недела го цензурираше тројно вaкцинираниот Д-р. Шмуел Шапира, MD, MPH, бидејќи сугерираше дека може да има врска помеѓу појавата на мајмунски сипаници и вaкцините со мPHК технологија против КOВИД-19.

Шапира, кој рече дека е повреден откако ја примил третата доза од вaкцината Фaјзер, откри дека Твитер побарал да го отстрани твитот на кој пишува:

„Случаите на мајмунски сипаници беа ретки со години. Во текот на последните години еден случај беше документиран во Израел. Јасно е докажано дека мPHК вaкцините влијаат на природниот имун систем. Избувнување на сипаници од мајмуни по масовната вaкцинација против Кoвид не е случајност.“

Деталите за повредата од вaкцината (кои нуспојави го погодиле) – не се објавени.

Шапира е редовен професор по медицинска администрација на Хебрејскиот универзитет и служеше како директор на Израелскиот Институт за биолошки истражувања од 2013 до 2021 година. Има објавено повеќе од 110 рецензирани научни статии и е уредник на три академски списанија. Шапира, исто така, е основач и ракoводител на одделот за воена медицина на Хебрејскиот универзитет и медицинскиот кoрпус на израелските одбранбени сили, и виш научен соработник на Меѓународниот институт за борба против тероризмот на Универзитетот Рајхман во Израел. Како директор на израелскиот Институт за биолошки истражувања, Шапира првично беше „движечка сила зад напорите да се развие израелска вaкцина за КOВИД-19“ сè додека „неочекувано“ не дал отказ во мај 2021 година, објави „Тајмс оф Израел“.

Според  Kanekoa Substack, Шапира можеби е „највисоко рангираниот медицински научник во светот кој отворено ги критикува вaкцините против КOВИД“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!