ubien komandantot na ukrainskite marinci

УБИЕН КОМАНДАНТОТ НА УКРАИНСКИТЕ МАРИНЦИ ВО МАРИУПОЛ! РУСИТЕ: АЗОВСТАЛ Е ВЕЌЕ НАШ, ВЛЕГОВМЕ!

Руската државна новинска агенција РИА објави дека е убиен командантот на 36-тата единица на украинските маринци во Мариупол.

Припадниците на споменатата единица заедно со некои од нео-нацистите од Азов биле погребани во градот.

Претходно беше констатирано дека Русите влегле во челичарницата каде што се наоѓа 36-та единица и Азов.

„Ситуацијата на првата линија е напната, но ние постојано напредуваме. Веќе влегуваме во челичарницата Азовстал, додека железарницата е практично наша. Примирје? Какво примирје. Тие ја игнорираа нашата иницијатива“, изјави командантот на специјалната единица на силите на Народна Република Доњецк.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!