УДАРНО! БАЈДЕН: „ПAHДЕМИЈАТА Е ЗАВРШЕНА!!!“ (ВИДЕО)

УДАРНО! БАЈДЕН: „ПAHДЕМИЈАТА Е ЗАВРШЕНА!!!“ (ВИДЕО)

За ова дефинитнво не ве известија главните медиуми.

Значи, кога изјавите на американскиот претседател Бајден им одговараат, со нив ги полнат насловните страници, а кога се спротивни на нивната агенда, едноставно ги игнорираат.

За ваша среќа, ние сме тука и не оставаме ништо да остане незабележано.

Имено, претседателот Бајден пред само неколку дена, на забелешката дека присуствува на првата „автомобилска изложба после 3 години“ и прашањето „Дали пaндемијата е завршена?“, одговара јасно и концизно:

„Пaндемијата е завршена! Сѐ уште имаме проблем со кoвид, сѐ уште силно работиме на тоа, но пaндемијата е завршена. Како што можете да забележите, никој не носи маска. Сите изгледаат во прилично добра форма. И мислам дека сѐ се менува и ова е перфектен пример за тоа.“

Ако не ни верувате, погледнете го видеото во продолжение:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!