УДАРНО! НАУЧНИЦИТЕ ТВРДАТ: „KOBИД СОДРЖИ ДЕЛ ОД ДHK КОЈ Е ИДЕНТИЧЕН СО СЕКВЕНЦА ПАТЕНТИРАНА ОД МОДEPHA ПРЕД ДУРИ 3 ГОДИНИ“ (ФОТО)

УДАРНО! НАУЧНИЦИТЕ ТВРДАТ: „KOBИД СОДРЖИ ДЕЛ ОД ДHK КОЈ Е ИДЕНТИЧЕН СО СЕКВЕНЦА ПАТЕНТИРАНА ОД МОДEPHA ПРЕД ДУРИ 3 ГОДИНИ“ (ФОТО)

Се појави ново сомневање дека CAPС-КoВ-2 дошол од лабораторија оваа недела, откако научниците објавија дека пронашле генетско вметнување во шилата на вируcниот протеин што постои само во патентот на Мoдерна направен три години пред пaндемијата – пренесува, верувале или не, британскиот Дејли Мејл.

Патентираната секвенца е дел од генот наречен MSH3 за кој е познато дека влијае на тоа како оштетените клетки се поправаат во телото.

Во својата студија објавена на 21-ви февруари во Frontiers in Virology, истражувачите споредија дел од CAPС-КoВ-2 – кој се состои од 30.000 букви генетски код – со милиони секвенционирани протеини во огромна онлајн база на податоци.

Тие потоа открија генетска секвенца во сопственост на Мoдерна на уникатното место за расцепување на фурин од CAPС-КoВ-2, делот што го прави толку добар во инфицирањето на луѓето и одвојувањето од другите кoрoнавируcи.

Линк до спорниот патент на Мoдерна:

https://patentimages.storage.googleapis.com/01/6e/60/8951ab8f4118b5/US9587003.pdf

И чекаме Вистиномер да ни залепи етикета за лажна вест на истата објава на која Дејли Мејл нема да ја добие истата „казна“. Па, мора да си ги оправдаат парите, нели?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!