УКРАИНА ЦЕНТАР ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕЦА?! ЗАПОЧНУВА ИСТРАГА ВО ЛИТВАНИЈА

УКРАИНА ЦЕНТАР ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕЦА?! ЗАПОЧНУВА ИСТРАГА ВО ЛИТВАНИЈА

Литванските власти покренаа истрага за трговија со 43 украински деца за посвојување, изјави еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон во пленарната сала на Европскиот парламент.

Таа ја повтори опасноста од таква трговија со луѓе во услови на долготрајни воени дејсвија.

Еврокомесарката Јохансон рече дека од почетокот на војната армијата на Путин убила 158 деца и тоа не треба да остане неказнето, нагласувајќи ја улогата на Евроџаст и Европол за таа цел.

Околу 2,5 милиони украински деца биле принудени да ги напуштат своите домови од почетокот на војната, а околу два милиони ја преминале границата на ЕУ, изјави еврокомесарката за демократија и демографија Дубравка Шуица.

Литванските власти сепак не коментираат за стотиците убиени руски деца во Донбас од страна на украинските нео-нацистилчки баталјони.

Како и да е, најстрашното по сѐ излгеда допрва следи – милиони недолжни деца од Украина, без разлика на својата националност, стануваат лесни потенцијални жртви на светскиот ланец на трговија со деца, ланец чиј поттик на делување се парите и само парите и кој се чини, за жал функционира сосема беспрекорно…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!