vakcina za deca

УЖАСНИ СЛИКИ! ПОЧНА BAKЦИНАЦИЈАТА ЗА ДЕЦА ДО 5 ГОДИНИ ВО АМЕРИКА

Во вторник во САД започна вaкцинацијата на децата од 6 месеци до 5 години.

ЦДЦ ја донесе таа одлука минатиот викенд со цел уште на почетокот од оваа недела да започне да дава вaкцини за KOBИД 19.

И додека многу спортисти и јавни личности „ненадејно“ умираат, администрацијата на Бајден одлучи да ги „заштити“ децата од вирус за кој според студиите не е опасен за младите, а камоли за најмладиот дел од населението.

Фотографиите ги објави New York Post и тие се повеќе од скандалозни со слики од деца кои плачат и кои не се согласиле да се вaкцинираат за Кoвид 19.

Некогаш навистина можеби и треба да се размисли за одземање на родителското право на некои т.н. „родители“…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!