ВЕСТ НА КОЈА ТИ ДОАЃА ДА СЕ ПРЕКРСТИШ (ВИДЕО)

ВЕСТ НА КОЈА ТИ ДОАЃА ДА СЕ ПРЕКРСТИШ (ВИДЕО)

Бил Клинтон и Џорџ Буш Јуниор (да беше жив ќе го земеа и Џорџ Буш Сениор) отидоа во црква.

Не да се покајат или замонашат за сите сторени гревови, туку да изразат солидарност со украинскиот народ.

Гледајќи ги вака, изгледа врз Авганистан, Ирак, Југославија и останатите несомнено фрлале бонбони…

Може да земат и Нобелова Награда за мир кај и да е…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!