(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗНИОТ СПОМЕНИК ВО ЏОРЏИЈА КОЈ ПОВИКУВАШЕ НА „НАМАЛУВАЊЕ НА ПОПУЛАЦИЈАТА НА ПЛАНЕТАВА НА 500 МИЛИОНИ“ Е ИСТО ТОЛКУ МИСТЕРИОЗНО УНИШТЕН ПРЕКУ НОЌ

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗНИОТ СПОМЕНИК ВО ЏОРЏИЈА КОЈ ПОВИКУВАШЕ НА „НАМАЛУВАЊЕ НА ПОПУЛАЦИЈАТА НА ПЛАНЕТАВА НА 500 МИЛИОНИ“ Е ИСТО ТОЛКУ МИСТЕРИОЗНО УНИШТЕН ПРЕКУ НОЌ

Бирото за истраги во Џорџија соопшти дека споменикот во Џорџија во близина на Елбертон бил оштетен од експлозивна направа.

Сликите и снимките од дрон покажуваат една од четирите камени панели во урнатини на земјата.

Загадочната атракција покрај патот е изградена во 1980 година од локален гранит, нарачана од непознато лице или група под името R.C. Christian. Панелите високи 19 стапки (6 метри) носат порака од 10 дела на осум различни јазици со упатства за живеење во „доба на разумот“. Еден дел повикува на задржување на светската популација на 500 милиони или пониска, додека друг повикува на „мудро насочување на репродукцијата – подобрување на кондицијата и различноста“.

Служи и како сончев часовник и астрономски календар.

Атракцијата покрај патот доби повторно внимание за време на прелиминарните избори за гувернери во Џорџија на 24 мај, кога третопласираната републиканска кандидатка Кандис Тејлор тврдеше дека насоките се сатанистички и го направи нивното уривање дел од нејзината платформа.

Локацијата е на околу 7 милји (11 километри) северно од Елбертон, во близина на државната линија со Јужна Каролина. Ископувањето на гранит е врвна локална индустрија.

ГБИ вели дека бомбата се чини дека експлодирала околу 4 часот наутро, а замениците на шерифот реагирале за да ја откријат штетата. Некои жители изјавија за локалните медиуми дека слушнале експлозија во тоа време.

Замениците на шерифот на округот Елбертон, полицијата на Елбертон и Бирото за истраги во Џорџија беа меѓу агенциите кои се обидуваа да откријат што се случило.

Споменикот претходно беше вандализиран.

Најновите информации од теренот до кои дојдовме велат дека сега споменикот е веќе потполно уништен. Можете да го увидите истото на следното видео.

Се прашуваме, од кого, зошто и зошто токму сега?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!