(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!

Реалноста на македонското здравство, со чест на исклучоците, пред 1 година им аплаудиравте и на ваквите на отворена сцена. Овие луѓе ги „спасуваат“ нашите и ваши животи. И после зошто сме имале најголема смртност од кoвид на планетава… А и од сѐ друго…

Скопјанката Александра Марковска со потресен Фејсбук статус за „лекувањето“ на нејзиниот татко кој е 3 недели во кома на интензивното одделение на неврологија. Во неговата соба тој се „третира“ со забава на персоналот, гласна турбо-фолк музика, како и одбивање на вработените да ја земат храната од неговата ќерка, која тие самите претходно ја бараат.

Сето тоа проследено од Марковска и со кратко видео.

„Татко ми лежи на неврологија на интензивно, во кома е.

3 недели не смеам да го видам, не дозволуваат посета.

Секој ден одам и му носам течна храна.

Они бараат.

Денес одам таму и ечи турбо-фолк до даска од внатре!

Седнале сестри и докторот у сред соба меѓу пациенти галамат, се дерат ко у кафана.

Повторувам на интензивно каде што пациенти мораат да мируваат!!!Кога конечно после 10 минути ми отворија врата реков дека носам храна и прашав “Се извинувам, шо е со музикава”

Сестрата ме направи од гомно подоле,ми затвори вратата и урлаше. “Сеа до 1 ќе чекаш надвор”

Не ја зема храната.

Продолжи да се дере навредена од внатре и да му се жали на докторот од мене и моето прашање.

Намалија малку музиката и продолжија да се журкаат.

Чекавме 1 саат и никој не дојде,“ завршува Марковска.

Слушнете и видете и самите на следното видео:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!