ВИДЕО: РУСИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА - БАЈДЕН ГО ПРЕДЛОЖИЛ БОМБАРДИРАЊЕТО НА БЕЛГРАД

ВИДЕО: РУСИТЕ ОБЈАВИЈА СНИМКА – БАЈДЕН ГО ПРЕДЛОЖИЛ БОМБАРДИРАЊЕТО НА БЕЛГРАД

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова објави видео од состаноците на Комитетот за надворешни работи на Сенатот во 1998 година.

Според Захарова, видеото е направено една година пред бомбардирањето на Белград.

На видеото се гледа како актуелниот претседател на САД Џо Бајден вели дека токму тој предложил бомбардирање на главниот град на тогашна СР Југославија.

„Предложив бомбардирање на Белград. Предложив американските пилоти да одат таму и да ги уништат сите мостови на Дрина“, рече Бајден.

Кој е сега вистинскиот воен злосторник?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!