(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

(ВИДЕО) РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ ЈА НАПАДНАА УКРАИНА ОД ПОДМОРНИЦИ

Дизелска подморница стационирана во Црно Море за првпат беше употребена за напад на украински цели со крстосувачки ракети калибр.

На снимката што руското Министерство за одбрана ја сподели на Телеграм се гледаат серија проектили што летаат од морето кон хоризонтот.

Русија соопшти дека ракетите погодиле украински воени цели, но тоа не може независно да се потврди, вели Ројтерс.

Значајно е тоа што ова е првпат руската војска да извести дека употребила подморнички напади врз украински цели. Руската флота во Црно Море неодамна претрпе тежок удар кога нејзиниот команден брод Москва беше потопен.

Погледнете како изгледаше сето тоа на следното видео:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!