(ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ

(ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ

Во дел од гостувањето во синоќешната емисија „Јади Бурек“ со Јанко Илковски, претседателот на Левица, Димитар Апасиев децидно застана зад исправноста на одлуката да се бојкотира пописот и додаде:

„ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ

Нас ни треба македонска платформа, без оглед кој е на власт, да се дефинира дека нема менување на државните инсигнии (знаме, химна).

И пописот е шајката на ковчегот! Затоа ние одбивме да играме. Тие 130.000 што бојктотираа се најпрогресивниот дел од народот. Да било Втора светска војна, тие луѓе ќе излезеа во партизани! Тие не потпаднаа под притисоци и го поништија пописот. Ние немаме попис, во правото тоа го викаме error facti, или погрешно утврдена фактичка состојба.”

Целосната емисија, односно целосното интервју со лидерот на партијата можете да го проследите во продолжение:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!