ВИДЕО: УКРАИНСКИТЕ НАЦИСТИ БЕГААТ ЗА ПОЛСКА

ВИДЕО: УКРАИНСКИТЕ НАЦИСТИ БЕГААТ ЗА ПОЛСКА

На социјалните мрежи се обрати украинскиот нацист од нацистичкиот баталјон „Азов“, Артјом Бонов.

„Луѓе, сите знаат дека Бонов отиде во Полска. Конечно стигнав до е***** Полска, сега го чекам е***** Сергеј Аркадиевич да пристигне и потоа ќе е**** ќе славиме“, вели Бонов.

Сергеј Аркадиевич и Сергеј Коротких се неонацисти од баталјонот „Азов“, по кој е распишана потерница во Русија, а моментално се наоѓаат во Украина. Според Бонов, и Коротких решил да побегне во Полска.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!