kajusa

ВИРАЛНО ВИДЕО: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЧЕЧЕНЦИТЕ ПЕАТ КАТЈУША

На социјалните мрежи се појави видео од чеченските специјалци како пеат „Катјуша“ во Донбас, а видеото набрзо стана вирално.

Војниците на специјалните сили „Ахмат“ заедно со руски војници се во Донбас, а на видеото се гледа група војници кои шетајќи низ шума под полна воена опрема пеат популарна руска песна.

По нејзиното завршување, тие извикуваат „Ахмат Сила“ и „Алаху Акбар!

Песната „Катјуша“ ја напиша Михаил Исаковски и стана еден од симболите на советскиот отпор кон нацистите и борбата за слобода во Втората светска војна.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!