kolorado zadolzitelna vakcinacija

ВО КОЛОРАДО Е УКИНАТА ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА BAKЦИНА ЗА МЕДИЦИНСКИТЕ РАБОТНИЦИ

Одборот за здравство во Колорадо одлучи да ги прекине задолжителните вакцини против Ковид-19 за здравствените работници во Колорадо.

Од четврток (14 јули), здравствените работници во Колорадо повеќе не се обврзани да ја примаат вакцината за КОВИД-19 – вклучително и здравствените работници, директните изведувачи и помошниот персонал.

Сепак, околу една третина од државните здравствени установи сè уште ќе бараат вакцинација против КОВИД-19 според федералното правило што се применува на работните места што прифаќаат Medicare и Medicaid осигурување.

Одделот за јавно здравје и животна средина во Колорадо соопшти дека приближно 1% од вработените ширум државата се откажале за време на задолжителната вакцинација, но некои помали болници сè уште се справуваат со последиците.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!