ВО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИСЧЕЗНАА 615 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ВО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИСЧЕЗНАА 615 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Блокчеин компанијата Ronin вчера објави дека хакери од системот им извлекле 615 милиони долари вредни криптовалути. Тоа е воедно и најголемата кражба на криптовалути во историјата.

Како што објавија, неименувани хакери на 23 март украле 173.600 токени на етер и 25,5 милиони токени на USD Coia. Вкупната вредност на тие криптовалути моментално изнесува 614 милиони долари.

Компанијата ја открила кражбата вчера.

„Соработуваме директно со повеќе владини агенции за да се осигураме дека криминалците ќе бидат изнесени пред лицето на правдата“ соопштија од компанијата, која во својата работа главно се фокусира на видеоигрите.

Очигледно повеќе не се исплати да се ограби обична банка…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!