ВО ОВОЈ ГРАД ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ПОЧИНАА ДУРИ 5 ДОКТОРИ, А СИТЕ БИЛЕ BAKЦИНИРАНИ ЗА KOBИД 19!

ВО ОВОЈ ГРАД ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ПОЧИНАА ДУРИ 5 ДОКТОРИ, А СИТЕ БИЛЕ BAKЦИНИРАНИ ЗА KOBИД 19!

Не, ова не е дезинформација, туку реална и загрижувачка вест. Лекарите паѓаат како муви во Торонто.

Тројца од овие пет мртви лекари биле дури од еден здрaвствен систем – Trillium Heаlth Partners. Другите два смртни случаи на лекари во Торонто од 15 јули се поврзани со срцеви проблеми, вклучително и една на 27-годишна жена.

Бројот на лекари кои починаа во областа Торонто во последните две недели се искачи на пет, од кои четворица беа на возраст под 50 години. Еден, наводно, починал од рак на белите дробови, двајца од очигледен срцев колапс, а причината за смртта не е откриена за другите двајца. Сите овие лекари речиси сигурно примиле најмалку три мPHК вaкцини за KOBИД-19.

Болниците инсистираат на тоа дека смртните случаи на никаков начин не се поврзани со вaкцините за Кoвид-19. „Гласините што кружат на социјалните мрежи едноставно не се точни“, објави Трилум – каде што работеа тројцата лекари – во средата (27 јули).

Болницата со четвртиот мртов лекар, д-р Пол Ханам, издаде слична изјава: „Општата болница во Северен Јорк може да потврди дека трагичната смрт на д-р Пол Ханам не била поврзана со KOBИД-19 или со вaкцинација и било каков тип.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!