sangaj kovid

ВО ШАНГАЈ, ЖИВ МАЖ БИЛ ПРОГЛАСЕН ЗА МРТОВ И СПАКУВАН ВО ВРЕЌА…КОЈ ЗНАЕ КОЛКУ ЗАВРШИЛЕ ВАКА?!

Четворица службеници добија отказ откако еден од пациентите беше прогласен за мртов и по грешка ставен во црна торба во дом за стари лица во Шангај.

На видеото се гледаат двајца работници на мртовечница кои го ставаат телото во возилото, а подоцна ја отвораат торбата, а едниот вели дека пациентот е се уште жив.

Инцидентот предизвика бурни реакции на кинеските социјални мрежи, пишува Би-Би-Си.

Официјални лица во областа Путуо во Шангај потврдија доцна во понеделникот дека инцидентот навистина се случил и изјавија дека пациентот е пренесен во болница каде е во стабилна состојба.

Шест лица, меѓу кои и еден лекар, се под истрага.

Отпуштени се четворица службеници заедно со директорот на старечкиот дом. На еден доктор му е одземена лиценцата за лекување.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!