брисел марш

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО! НА УЛИЦИТЕ НА БРИСЕЛ НАД 100.000 ЛУЃЕ НА ЕПСКИ МАРШ ПРОТИВ KOBИД ТИPAHИЈАТА (ВИДЕО)

Денес на улиците на белгискиот главен град и административен центар на ЕУ, излегоа неверојатни над 100.000 луѓе, протестирајќи против кoрона хистеријата и мерките донесени поради неа.

Откако неколку земји веќе ги укинаа рестриктивните мерки и задолжителната вaкцинација, додека други веќе го најавуваат истото, Белгијците повторно масовно излегоа на улиците како и секој викенд, како би упатиле порака до власта да се одрече од корoна-агендата која доведе до дискриминација од невидени размери.

Засега нема полициско насилство или нереди на протестите кои ексклузивно преку Коловрт можете да ги следите во живо на видеото под текстов.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!