(ВО ЖИВО) ПРОСЛЕДЕТЕ ЈА ВЕЛИЧЕНСТВЕНАТА ПАРАДА НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ ВО МОСКВА

(ВО ЖИВО) ПРОСЛЕДЕТЕ ЈА ВЕЛИЧЕНСТВЕНАТА ПАРАДА НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ ВО МОСКВА

Денес во Москва, како и во неколку други градови во Русија и нејзиното соседство, како и во делови на Украина под руска контрола, се одржуваат величенствени манифестации за одбележување на Денот на победата над фашизмот – 9 мај.

Погледнете ВО ЖИВО како изгледа Парадата на победата во Москва, каде ќе се обраит и рускиот претседател Владимир Путин:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!