prostorija za macenje

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) ПРОНАЈДЕНА Е ПРОСТОРИЈА ЗА МАЧЕЊЕ КАКО И ТЕЛО НА РУСКИ ВОЈНИК

Руските безбедносни сили открија просторија за мачење и минирано тело во униформа на руската армија без нозе во селото Зеленовка, седум километри североисточно од Керсон.

Минираното тело, најверојатно на руски војник, било пронајдено во подрумските простории на кафуле до патот М-14. На телото се наоѓаат остатоци од воената униформа на руските вооружени сили. Телото е без нозе, со траги од мачење и пресечено грло – изјави за Спутник претставник на безбедносните сили кои учествуваа во операцијата во која беше откриена комората за мачење.

https://t.me/rian_ru/161542

Според него, околу кафулето биле расфрлани шприцеви, најверојатно со дрога, како и голем број пластични пакувања за американските противтенковски системи „Џавелин“, со кои Американците ја снабдуваат украинската армија и членови на екстремистички баталјони.

На видеото се гледа дека покрај телото има предмет за кој припадник на безбедносните сили вели дека е противтенковска мина и додава дека во близина има ТНТ.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!