(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АЗОВЦИТЕ ТЕРОРИЗИРААТ ЦИВИЛИ ВО ДНЕПРОПЕТРОВСК

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АЗОВЦИТЕ ТЕРОРИЗИРААТ ЦИВИЛИ ВО ДНЕПРОПЕТРОВСК

Вознемирувачко видео на социјалните мрежи објави поранешниот новинар на Би-Би-Си, Мајид Наваз.

На видеото се гледаат неколку припадници на украинскиот нацистички баталјон Азов вооружани до заби во дом во кој на земја има полегнато 10-тици цивили кои лежат неподвижни додека еден од нацистите свири на клавир.

-Обединувањето со НАЦИСТИ за да се победи Путин во Украина е исто како да се обедините со ИСИС за да го победите Путин во Сирија. ГЛУПАВА позиција. Малцинство од нас ќе ги забележи овие противречности.

Нацистите од Азов тероризираат цивили, наводно во Днепропетровск (ознаките се видливи)

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!