aleksandar vucic

ВРВ НА ГЛУПОСТА! ВУЧИЌ ИЗЛЕЗЕ ОД ФРИЖИДЕР ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО! (ВИДЕО)

Ѕвезда ми е сè, ЅВЕЗДА е живот… Често се слуша од северната трибина на „Пионир“, а од вечерва и на ТВ Пинк. Александар Вучиќ за изборна промоција ја украде песната на Делии и со неа излезе од фрижидер.

Да, Вучиќ излезе од фрижидер во живо во програмата и му подари тегла краставици на водителот.

Сред студиото на фабриката за лаги, лидерот на СНС и во слободно време претседател на државата „позајми“ навивачка песна од навивачите на Црвена звезда.

Каков одговор ќе добие и дали ќе го добие, бидејќи политиката ја меша со Делии, кои не дозволуваат да се меша политиката на северната трибина – ќе видиме во наредните денови.

Инаку, познато е дека Звездан Терзиќ, генералниот директор на црвено-белите, со години на ѕидот во клупските простории држи слика од Александар Вучиќ, како што рече, неговиот дух е постојано присутен на Маракана.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!