orban i vucic

ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА, ОРБАН СЛАВИ И ПОРАЧУВА: НАШАТА ПОБЕДА СЕ ГЛЕДА ОД МЕСЕЧИНА АМА И ОД БРИСЕЛ

Александар Вучиќ прогласи победа во првиот круг од претседателските избори.

Воедно рече дека списокот „Заедно можеме се“ е за 1-2 мандати од независното мнозинство во парламентот.

Во Владата, како што рече, „нема да има место за оние кои водат лесна политика“.

Во Унгарија денеска се одржаа парламентарни избори, а по преземањето на четвртиот мандат се огласи и Виктор Орбан

Унгарскиот премиер Виктор Орбан прогласи победа на денешните парламентарни избори, откако партијата Фидес, чиј лидер е тој, освои повеќе од половина од гласовите.

Нашата победа е огромна. Се гледа дури и од Месечината, но секако се гледа и во Брисел – изјави Орбан по победата, пренесе index.hu.

Според унгарската агенција МТИ, врз основа на 57,54 преброени гласови, Фидес, која на изборите излезе во коалиција со Христијанско-демократската народна партија, освоила 55,75 отсто од гласовите, а Здружената опозиција 32,55 отсто. Според овие резултати, премиерот Виктор Орбан и неговата партија Фидес освоија четврти последователен мандат.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!