marija zaharova

ЗАХАРОВА: АМЕРИКА ВЕЌЕ ГО ПОЧУСТВУВА БУМЕРАНГОТ НА СОПСТВЕНИТЕ САНКЦИИ

Западот не разбира дека антируските санкции негативно ќе се одразат на економиите на другите земји кои се свесни за нивната деструктивност и нелегитимност, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

„Во Делхи се водеа навистина аналитички преговори. Разговорот (Лавров и Моди) беше искрен, не политизиран, туку врз основа на процесите што сега се случуваат во светот и кои се од глобално значење за сите области на животот. За жал, сега се започнати многу деструктивни процеси, иницирани од Западот на полето на економијата. Тоа се секако санкции, нивно отфрлање од земјите кои ја разбираат нивната нелегитимност и сите нивни последици низ светот“, изјави Захарова за телевизијата „Русија 1“.

Според неа, овие финансиски ограничувања, ограничувања на развојот на националните економии, ќе имаат последици за различни континенти на кои Западот не сметал.

Има едно едноставно (недоразбирање), дури и како и каде тоа ќе се врати и каде ќе реагира“, нагласи Захарова.

Таа додаде дека САД веќе го почувствувале „бумерангот“ на сопствените санкции.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!