канада конвој

ЗАПОЧНУВА КАНАДСКАTA PEBОЛУЦИЈА! КОНВОЈ ОД КАМИОНЏИИ ДОЛГ НАД 70 КИЛОМЕТРИ СЕ УПАТИ КОН ОТАВА БАРАЈЌИ ОСТАВКА ОД ПPEMИЕРОТ ПОРАДИ KOBИД-ТИРАНИЈАТА! (ФОТО+ВИДЕО)

50000 камионџии протестираат за слобода!
Конвојот што излегува од Британска Колумбија и се упатува кон Отава сега е долг 70 километри!

Над 1 милион Канаѓани, вклучувајќи и огромен број на камионџии, се на пат кон канадскиот парламент во Отава како би побарале оставка од премиерот Џастин Трудо, а поради неговата кoвид-тиранија, се известува на социјалните мрежи.

Поранешната хокеарска ѕвезда на Calgary Falmes, Theo Fleury, во вторникот на Fox News објави дека милиони Канаѓани маршираат кон главниот град на Канада, барајќи Трудо да поднесе оставка или да ги укине сите тирански рестрикции за кoвид.

“Моментално во Канада имаме една од најголемите револуции кои се случуваат, а веројатно не се чуле за неа, затоа што никој за тоа и не зборува,” и рече Fleury на водителката Lauri Ingraham, имајќи ги в предвид главните “мејнстрим” медиуми.

“Но, моментално има 50.000 камионџии и околу 1.4 милиони луѓе кои тргнаа кон парламентот во Отава и тие ќе останат таму додека Трудо не поднесе оставка или не ни ги врати нашите слободи и права,” додава поранешниот хокеар.

Конвојот на камионџии кои се борат против задолжителната вaкцинација е започнат минатата недела, како одговор на обидите на премиерот Трудо да им нареди на американските и канадските возачи да бидат потполно вaкцинирани како би ја поминале канадската граница, и тоа од 22 јануари.

Бројни видео снимки од канадската граница и улици покажуваат огромен број на лица кои протестираат и секој ден се движат кон Отава, а конвојот, според некои, се протега вдолж неверојатни 70km.

Се приклучуваат и американски камионџии.


Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!