volodimir zelenski

ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ И ТОА ОВАА НЕДЕЛА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека очекува Русија да ги засили нападите врз Украина.

Тој тоа го кажа чекајќи ја одлуката на Европската унија за доделување статус на земја кандидат.

„Очигледно, треба да очекуваме Русија, на пример, да ги интензивира своите непријателски активности оваа недела“, рече Зеленски во своето ноќно видео обраќање.

„И не само против Украина, туку и против другите европски земји. Се подготвуваме. Подготвени сме“, додаде Зеленски.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!