velika britanija inflacija

ЗГОЛЕМЕНАТА ИНФЛАЦИЈА ВО БРИТАНИЈА ГИ ПРИНУДУВА ЛУЃЕТО ДА ИЗНАЈМУВААТ КОВЧЕЗИ ЗА МРТОВЦИ

Се чини дека зголемената инфлација во Велика Британија стои зад растот на услугите за изнајмување ковчези, користејќи привремени ковчези за погребни услуги пред нивните најблиски да бидат закопани во картонски ковчези. (The Sun)

Просечната цена за изнајмување ковчег е 250 фунти (312 долари), што е далеку под цената од 750 фунти (937 долари) за купување ковчег.

Инфлацијата во Велика Британија се зголеми за 7% во годината пред март. Минатиот месец Канцеларијата за буџетска одговорност предвиде дека реалните приходи на домаќинствата ќе паднат за 2,2 отсто оваа година и дека Британците ќе доживеат најголем пад на животниот стандард од рекордот во 1956 година.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!