nov zeland zaboleni

ДВОЈНО BAKЦИНИРАНИТЕ ЖИТЕЛИ НА НОВ ЗЕЛАНД 7 ПАТИ ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД 2019

Здравствените власти на Нов Зеланд годинава забележуваат двојно поголем број на луѓе со кашлица, треска и други болести во споредба со минатата година.

И земјата е СЕДУМ ПАТИ поболна отколку во 2019 година пред пандемијата, известува The Gateway Pundit.

Можеби носењето маски, изолацијата, социјалното дистанцирање и вакцинирањето не функционираше или функционираше на друг начин?

Погледнете го видеото со податоците на следниот линк:

https://rumble.com/v1gdl63-double-vaxxed-new-zealanders-seven-times-sicker-this-year-than-pre-covid.html

Минатата година, тиранскиот лидер на Нов Зеланд им порача на граѓаните да не разговараат со своите соседи откако беше откриен еден случај на KOBИД.

Премиерката Џасинда Ардерн минатата година ги воведе најдраконските ограничувања во светот.

Сега земјата има СЕДУМ ПАТИ повеќе болести отколку во 2019 година.

Дали Џасинда Ардерн некогаш ќе биде повикана на одговорност?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!