ЗОШТО НИЕДЕН ОД АКТИВИСТИТЕ КОИ ПОВИКУВААТ НА ДЕПОПУЛАЦИЈА НЕ СЕ ЈАВИЛ ДА УМРЕ ПРВ?!

ЗОШТО НИЕДЕН ОД АКТИВИСТИТЕ КОИ ПОВИКУВААТ НА ДЕПОПУЛАЦИЈА НЕ СЕ ЈАВИЛ ДА УМРЕ ПРВ?!

Студија открива дека 0% од нео-либералите кои предупредуваат за пренаселеноста, доброволно се пријавиле да умрат први.

Една нова студија откри дека иако голем број нео-либерали бараат да се направи нешто за борба против пренаселеноста, ниту еден од нив не се пријавил да умре прв.

„О, не, не јас! Добар сум, благодарам“, рече активистот за климата Леонардо ди Каприо. „Иако треба да го срушиме населението на Земјата неколку милијарди, дефинитивно треба да почнеме со некој друг.“

Додека климатските активисти неодамна ги пофалија придобивките од нуклеарната војна како опција за убивање на некои досадни луѓе, никој не сака да се вози на нуклеарна бомба како во Д-р Стрејнџелав.

„Човек навистина треба да го земе предвид поголемото добро кога станува збор за нуклеарна војна“, рече поранешниот потпретседател Ал Гор. „Да, на многу луѓе ќе им се растопат лицата и ќе умрат. Но, тогаш, ние останатите ќе уживаме во тоа што има помалку јаглерод диоксид во воздухот, бидејќи сите тие губитници престанаа да дишат. Не би рекол баш дека се надевам дека Путин ќе фрли нуклеарка, но нема да бидам тажен од тоа исто така“.

Нео-либералите, исто така, се согласија дека ќе продолжат да живеат во куќи и да летаат со приватни авиони, додека упорно повикуваат валканите сиромашни луѓе да живеат во колиби од кал и да користат само велосипеди.

„Ако луѓето не престанат да возат големи камиони и да јадат стекови, буквално сите ќе умреме“, изјави сенаторката Елизабет Ворен. „Сега, ако ме извините, ќе влезам во оваа џиновска колона од теренци и ќе се упатам кон мојот дом од три милиони долари на прекрасно ребро“.

Статијата (и видот на сарказам) се преземени од The Babylon Bee

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!