ЗОВРИВА БАЛКАНСКИОТ КОТЕЛ?! ГЕРМАНСКИТЕ ЗАКОНОДАВЦИ ПОТВРДИЈА: ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ ПАТУВААТ ЗА БОСНА

ЗОВРИВА БАЛКАНСКИОТ КОТЕЛ?! ГЕРМАНСКИТЕ ЗАКОНОДАВЦИ ПОТВРДИЈА: ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ ПАТУВААТ ЗА БОСНА

Во германскиот Бундестаг денеска беше официјално потврдено – Германија размислува да испрати воен
контингент во Босна и Херцеговина, во рамките на ЕУФОР.

Берлин тоа го оправдува со грижата за мирот и стабилноста на БиХ, пренесува РТРС.

„Го поздравуваме зајакнувањето на воената мисија во БиХ и размислуваме за вклучување на
германската армија во операцијата. Германија е загрижена поради плановите за
сецесионизам. Тоа е напад врз единството, мирот и стабилноста на БиХ, Западен Балкан и
Европа“, изјави Ана Лирман, државен секретар за Европа во германското Министерство за
надворешни работи на седницата на Бундестагот посветена на БиХ.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!