НАСЛЕДСТВОТО НА ТЕДРОС! ВО ЕТИОПИЈА ВО ЈУНИ СЕ УБИЕНИ 340 ЛУЃЕ, А ОД KOBИД ПОЧИНАЛЕ САМО 10 И ПОКРАЈ НАЈНИСКАТА СТАПКА НА BAKЦИHAЦИЈА

НАСЛЕДСТВОТО НА ТЕДРОС! ВО ЕТИОПИЈА ВО ЈУНИ СЕ УБИЕНИ 340 ЛУЃЕ, А ОД KOBИД ПОЧИНАЛЕ САМО 10 И ПОКРАЈ НАЈНИСКАТА СТАПКА НА BAKЦИHAЦИЈА

Во јуни, Етиопија забележала насилна смрт на 340 луѓе, додека според статистичките податоци, само 10 лица починале од корoнавируcот во оваа земја. Земјата во која…

Види повеќе НАСЛЕДСТВОТО НА ТЕДРОС! ВО ЕТИОПИЈА ВО ЈУНИ СЕ УБИЕНИ 340 ЛУЃЕ, А ОД KOBИД ПОЧИНАЛЕ САМО 10 И ПОКРАЈ НАЈНИСКАТА СТАПКА НА BAKЦИHAЦИЈА
СИНОЌА МЕДИЦИНАТА ОСТАНА БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЕКСПЕРТИ - ПОЧИНА Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНКО

СИНОЌА МЕДИЦИНАТА ОСТАНА БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЕКСПЕРТИ – ПОЧИНА Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНКО

По битка со тешка болест, синоќа почина познатиот медицински стручњак, д-р Владимир Зеленко. Како што претходно пишувавме на Коловрт, Зеленко се борел со тешка форма…

Види повеќе СИНОЌА МЕДИЦИНАТА ОСТАНА БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЕКСПЕРТИ – ПОЧИНА Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНКО
zadolzitelni maski

”ЕКСПЕРТИТЕ” ВО СРБИЈА БАРААТ ОД ЛУЃЕТО ДА НОСАТ МАСКИ НА 40 СТЕПЕНИ: „НАРОДОТ Е НЕОДГОВОРЕН И НЕ РАЗМИСЛУВА НА ВИРУCОТ“

Зошто покрај неподносливите горештини да не ставите и маска на лицето, велат медицинските „експерти“ од соседна Србија кои секојдневно се рекламираат и шират хистерија. Велат…

Види повеќе ”ЕКСПЕРТИТЕ” ВО СРБИЈА БАРААТ ОД ЛУЃЕТО ДА НОСАТ МАСКИ НА 40 СТЕПЕНИ: „НАРОДОТ Е НЕОДГОВОРЕН И НЕ РАЗМИСЛУВА НА ВИРУCОТ“
ПРОЧУЕНИОТ Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛEHKО Е ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ПРЕФРЛЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА - СПАСИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ ОД KOBИД ТИРАНИЈАТА

ПРОЧУЕНИОТ Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛEHKО Е ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ПРЕФРЛЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА – СПАСИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ ОД KOBИД ТИРАНИЈАТА

Познатиот д-р Владимир Зeленко, лекар кој со својот познат „Зeленко протокол“ спаси милиони животи за време на пaндемијата на Кoвид, како и човек кој активно…

Види повеќе ПРОЧУЕНИОТ Д-Р ВЛАДИМИР ЗЕЛEHKО Е ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ПРЕФРЛЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА – СПАСИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ ОД KOBИД ТИРАНИЈАТА
„ТОА БИ БИЛ ОДВРАТЕН ПРИЗОР“- ПУТИН ОДГОВОРИ НА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ЏОНСОН И ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ДА „СЕ СОБЛЕЧАТ ГОЛИ И ДА ГИ ПОКАЖАТ МУСКУЛИТЕ“ (ВИДЕО)

„ТОА БИ БИЛ ОДВРАТЕН ПРИЗОР“- ПУТИН ОДГОВОРИ НА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ЏОНСОН И ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ДА „СЕ СОБЛЕЧАТ ГОЛИ И ДА ГИ ПОКАЖАТ МУСКУЛИТЕ“ (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин им одговори на лидерите на Г7 кои за време на самитот во Германија предложија да се соблечат голи заради фотографирање и…

Види повеќе „ТОА БИ БИЛ ОДВРАТЕН ПРИЗОР“- ПУТИН ОДГОВОРИ НА ПРЕДЛОЗИТЕ НА ЏОНСОН И ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ДА „СЕ СОБЛЕЧАТ ГОЛИ И ДА ГИ ПОКАЖАТ МУСКУЛИТЕ“ (ВИДЕО)
socijalni mrezi cenzura

КИНЕЗИТЕ ВОВЕДУВААТ НОВ ВИД НА ЦЕНЗУРА: КОРИСНИЦИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЌЕ МОРА ДА БИДАТ КВАЛИФИКУВАНИ ЗА ДА МОЖАТ ДА КОМЕНТИРААТ НА ОДРЕДЕНИ ТЕМИ

Кинеската влада најави дека ќе бидат потребни квалификации за граѓаните кои сакаат да објавуваат изјави или ставови за одредени теми, вклучително здравство, финансии и право,…

Види повеќе КИНЕЗИТЕ ВОВЕДУВААТ НОВ ВИД НА ЦЕНЗУРА: КОРИСНИЦИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЌЕ МОРА ДА БИДАТ КВАЛИФИКУВАНИ ЗА ДА МОЖАТ ДА КОМЕНТИРААТ НА ОДРЕДЕНИ ТЕМИ
insekti kako hrana

ИНСЕКТИ КАКО „АЛТЕРНАТИВЕН ИЗВОР НА ПРОТЕИНИ“- УЧЕНИЦИТЕ ВО ВЕЛС ГИ ЧЕКА НОВ ВИД НА УЖИНА

Четири училишта во Велс ќе им понудат бубачки на учениците од основните училишта како „алтернативен извор на протеини“ во проект чија цел е да се…

Види повеќе ИНСЕКТИ КАКО „АЛТЕРНАТИВЕН ИЗВОР НА ПРОТЕИНИ“- УЧЕНИЦИТЕ ВО ВЕЛС ГИ ЧЕКА НОВ ВИД НА УЖИНА
ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

Квази-научната установа, Комисијата за заштита од заразни болести која досега требаше да биде укината, а нејзините членови доведени пред лицето на правдата, подготвува ново фашизоидно…

Види повеќе ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!
natalitetot i klimatskite promeni

”НАУЧНИЦИТЕ” ГО ИМААТ ОДГОВОРОТ ЗА ДРАСТИЧНИОТ ПАД НА НАТАЛИТЕТОТ ВО МНОГУ ЗЕМЈИ! ТВРДАТ ДЕКА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ СЕ ПРИЧИНАТА

Зошто паѓа наталитетот во Германија? Што се случува со падот на раѓањата од 23% во Тајван? Зошто наталитетот во Швајцарија годинава паѓа за 10 отсто?…

Види повеќе ”НАУЧНИЦИТЕ” ГО ИМААТ ОДГОВОРОТ ЗА ДРАСТИЧНИОТ ПАД НА НАТАЛИТЕТОТ ВО МНОГУ ЗЕМЈИ! ТВРДАТ ДЕКА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ СЕ ПРИЧИНАТА
g7 samit

НА G7 САМИТОТ НИ ЗБОР ЗА KOBИД – BИРУCОТ ПОВЕЌЕ НЕ Е НА МЕНИТО НА ГЛОБАЛИСТИТЕ

Се сеќавате на почетокот на оваа година кога не можевте да го вклучите телевизорот или да се вклучите онлајн без да бидете бомбардирани од постојан…

Види повеќе НА G7 САМИТОТ НИ ЗБОР ЗА KOBИД – BИРУCОТ ПОВЕЌЕ НЕ Е НА МЕНИТО НА ГЛОБАЛИСТИТЕ