трета доза по три месеци

ДОЖИВОТНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ?! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕПОРАЧУВА ТРЕТА ДОЗА ПО САМО ТРИ МЕСЕЦИ ОД ЦЕЛОСНАТА ВАКЦИНАЦИЈА

Националниот Комитет за имунизација при Министерството за здравство на Република Македонија денеска донесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините…

Види повеќе ДОЖИВОТНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ?! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕПОРАЧУВА ТРЕТА ДОЗА ПО САМО ТРИ МЕСЕЦИ ОД ЦЕЛОСНАТА ВАКЦИНАЦИЈА
смит операција мозок страв

ЧУДО! ОТКАКО МУ ОТСТРАНИЛЕ ДЕЛ ОД МОЗОКОТ, ПАЦИЕНТ ПРЕСТАНАЛ ДА ЧУВСТВУВА СТРАВ!

Џоди Смит, човек кој се бореше со анксиозноста тврди дека ја загубил способноста да чувствува страв по операција на мозокот, опишувајќи го тоа чувство како…

Види повеќе ЧУДО! ОТКАКО МУ ОТСТРАНИЛЕ ДЕЛ ОД МОЗОКОТ, ПАЦИЕНТ ПРЕСТАНАЛ ДА ЧУВСТВУВА СТРАВ!
србија сертификат

ТРАГИКОМЕДИЈА! ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА КОИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ МОЖЕ ДА БИДАТ ВРАТЕНИ ОД ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЗАТОА ШТО НЕ ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА?!

Во рамки на зелениот сертификат, после седум месеци од примањето на втората доза, а доколку не сте ја примиле третата, се појавува знак за предупредување!…

Види повеќе ТРАГИКОМЕДИЈА! ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА КОИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ МОЖЕ ДА БИДАТ ВРАТЕНИ ОД ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЗАТОА ШТО НЕ ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА?!
судија татко

1984?! СУД НЕ МУ ДОЗВОЛУВА НА ТАТКОТО ДА ЈА ПОСЕТИ СВОЈАТА ЌЕРКА ЗАТОА ШТО НЕ Е ВАКЦИНИРАН

Судија во Њујорк го блокираше татковото право да ја види својата тригодишна ќерка ако не се согласи да прими вакцина за ковид-19. На почетокот на…

Види повеќе 1984?! СУД НЕ МУ ДОЗВОЛУВА НА ТАТКОТО ДА ЈА ПОСЕТИ СВОЈАТА ЌЕРКА ЗАТОА ШТО НЕ Е ВАКЦИНИРАН
кајри ирвинг суспензија

КОШАРКАРСКАТА СУПЕРЅВЕЗДА СЕ ОГЛАСИ ПО СУСПЕНЗИЈАТА ЗАТОА ШТО ОДБИ ДА СЕ ВАКЦИНИРА: “ОВА Е МОЈ ЖИВОТ. ИМАМ САМО ЕДНО ТЕЛО!”

Кајри Ирвинг, кошаркарот на еден од фаворитите за освојување на НБА лигата Бруклин Нетс, во средата изјави дека сеуште се надева дека ќе се врати…

Види повеќе КОШАРКАРСКАТА СУПЕРЅВЕЗДА СЕ ОГЛАСИ ПО СУСПЕНЗИЈАТА ЗАТОА ШТО ОДБИ ДА СЕ ВАКЦИНИРА: “ОВА Е МОЈ ЖИВОТ. ИМАМ САМО ЕДНО ТЕЛО!”
брзи тестови за ученици

СТАРТ НА НОВАТА ЕТАПА: ЗАПОЧНУВААТ ТЕСТИРАЊА ВРЗ ДЕЦАТА!

Министерството за здравство, во рамки на активностите за рано детектирање и превенција од ковид-19 во основните и средни училишта во државава, започнува со собирањето на…

Види повеќе СТАРТ НА НОВАТА ЕТАПА: ЗАПОЧНУВААТ ТЕСТИРАЊА ВРЗ ДЕЦАТА!
марс симулација израел

ЖИВОТ НА МАРС?! ШЕСТ АСТРОНАУТИ ПОМИНУВААТ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ НА ЛАЖНА “ЦРВЕНА ПЛАНЕТА” ВО ИЗРАЕЛСКАТА ПУСТИНА НЕГЕВ

Шест астронаути ќе ги поминат следите четири недели преправајќи се дека се на Марс, живејќи во една лажна верзија на Црвената планета во израелската пустина…

Види повеќе ЖИВОТ НА МАРС?! ШЕСТ АСТРОНАУТИ ПОМИНУВААТ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ НА ЛАЖНА “ЦРВЕНА ПЛАНЕТА” ВО ИЗРАЕЛСКАТА ПУСТИНА НЕГЕВ
ваучери вакцинација

СЕ ПРЕДЛАГААТ ВАУЧЕРИ И ДРУГИ СТИМУЛАТИВНИ МЕРКИ ЗА ЗАБРЗУВАЊЕ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО!

За поефикасно справување со пандемијата и во текот на изминатите денови беа упатени повици да се забрза темпото за имунизација и тоа преку стимулативни мерки!…

Види повеќе СЕ ПРЕДЛАГААТ ВАУЧЕРИ И ДРУГИ СТИМУЛАТИВНИ МЕРКИ ЗА ЗАБРЗУВАЊЕ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО!
новак ѓоковиќ

ГОЛЕМА ПОБЕДА! НОВАК ЃОКОВИЌ МОЖЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И БЕЗ ВАКЦИНА!

Австралиската влада им се закани на тенисерите дека нема да можат да учествуваат во Мелбурн доколку не се вакцинирани, но и покрај тоа изгледа брзо…

Види повеќе ГОЛЕМА ПОБЕДА! НОВАК ЃОКОВИЌ МОЖЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И БЕЗ ВАКЦИНА!
хибрид помеѓу човек и свиња

ЗА ОВА ГОРДО ПИШУВАШЕ НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФИЈА! ПРОТЕЧЕ ПРВИОТ ЗАСТРАШУВАЧКИ ВИДЕО ЗАПИС НА ХИБРИД ПОМЕЃУ ЧОВЕК И СВИЊА!

Веќе во далечната 2018, едно од најценетите научни списанија, Национална Географија објави статија со наслов “Хибрид помеѓу човек и свиња направен во лабораторија” (Human-Pig Hybrid…

Види повеќе ЗА ОВА ГОРДО ПИШУВАШЕ НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФИЈА! ПРОТЕЧЕ ПРВИОТ ЗАСТРАШУВАЧКИ ВИДЕО ЗАПИС НА ХИБРИД ПОМЕЃУ ЧОВЕК И СВИЊА!