лукашенко мерки

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ КАКО ЛУКАШЕНКО КАКО ПРОФЕСОР ГИ ПОСТРОИ СВОИТЕ МИНИСТРИ КОИ САКАА ДА ВОВЕДАТ KOBИД-МЕРКИ! (ВИДЕО)

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, уште еднаш покажа нулта-толеранција за сите оние кои сакаат да ја спроведуваат светската агенда и во неговата земја. На еден…

Види повеќе НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ КАКО ЛУКАШЕНКО КАКО ПРОФЕСОР ГИ ПОСТРОИ СВОИТЕ МИНИСТРИ КОИ САКАА ДА ВОВЕДАТ KOBИД-МЕРКИ! (ВИДЕО)
модификација на времето со авионско засејување

ИСПЛИВА ДОГОВОР ЗА “МОДИФИКАЦИЈА НА ВРЕМЕТО СО АВИОНСКО ЗАСЕЈУВАЊЕ” ВО МАКЕДОНИЈА! НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ СО ШТО! (СЛИКИ)

Денеска нашата редакција, со помош на наши читатели, успеа да дојде до еден документ, односно договор за јавна набавка кој покрена лавина реакции и кој,…

Види повеќе ИСПЛИВА ДОГОВОР ЗА “МОДИФИКАЦИЈА НА ВРЕМЕТО СО АВИОНСКО ЗАСЕЈУВАЊЕ” ВО МАКЕДОНИЈА! НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ СО ШТО! (СЛИКИ)
путин полови

ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА ПОДУЧУВАЊЕТО НА МАЛИТЕ ДЕЦА ДЕКА ЛЕСНО МОЖАТ ДА ГО ПРОМЕНАТ ПОЛОТ СЕ ГРАНИЧИ СО “ЗЛОСТОРСТВО ПРОТИВ ЧОВЕШТВОТО” (ВИДЕО)

По засилената кампања на трансродовата агенда на Западот, која резултираше со издавање на првиот родово неутрален пасош во САД пред неколку дена, рускиот претседател Владимир…

Види повеќе ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА ПОДУЧУВАЊЕТО НА МАЛИТЕ ДЕЦА ДЕКА ЛЕСНО МОЖАТ ДА ГО ПРОМЕНАТ ПОЛОТ СЕ ГРАНИЧИ СО “ЗЛОСТОРСТВО ПРОТИВ ЧОВЕШТВОТО” (ВИДЕО)
ministerstvo za zdravstvo

ОВА Е КРАЈ НА KOPОНAТA ВО СРБИЈА! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЗНА ДЕКА НЕМА НИКАКВИ ДОКАЗИ ЗА BИPУСOT, РСR-ТЕСТOТ И ЕФИКАСНОСТА НА MACКИТЕ (ДОКУМЕНТИ-СЛИКА)

Сѐ изгледа се случува во вистинско време, па иако овој документ е стар повеќе од еден месец, ниту еден од нашите медиуми не најде за…

Види повеќе ОВА Е КРАЈ НА KOPОНAТA ВО СРБИЈА! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЗНА ДЕКА НЕМА НИКАКВИ ДОКАЗИ ЗА BИPУСOT, РСR-ТЕСТOТ И ЕФИКАСНОСТА НА MACКИТЕ (ДОКУМЕНТИ-СЛИКА)
лесковац болница

СИТЕ BAKЦИНИРAНИ ПО ТРЕТ ПАТ! ЗА ДЕСЕТ ДЕНА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД ЛЕСКОВАЦ ЗАВИЕНО ВО ЦРНО: НАЈПРВИН ПОЧИНАЛА МАЈКАТА, ПОТОА ЌЕРКАТА, А НА КРАЈОТ И ТАТКОТО!

Се претпоставува дека тројцата починале од корона вирусот и тоа е потврдено кај ќерката и таткото, додека мајката починала прва како последица од срцев удар,…

Види повеќе СИТЕ BAKЦИНИРAНИ ПО ТРЕТ ПАТ! ЗА ДЕСЕТ ДЕНА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД ЛЕСКОВАЦ ЗАВИЕНО ВО ЦРНО: НАЈПРВИН ПОЧИНАЛА МАЈКАТА, ПОТОА ЌЕРКАТА, А НА КРАЈОТ И ТАТКОТО!
cetvrta doza na vakcinata

НИКОГАШ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ?! CDC (АМЕРИКАНСКИ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА БОЛЕСТИ) ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ЧЕТВРТА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА!

CDC ја одобри четвртата доза на вакцината против Ковид 19 за возрасни со компомитиран имунолошки систем. Ова носи уште една доза на загриженост поради слабеење…

Види повеќе НИКОГАШ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ?! CDC (АМЕРИКАНСКИ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА БОЛЕСТИ) ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ЧЕТВРТА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА!
letacki avtomobil

ОД СЕГА МОЖЕ ДА КУПИТЕ ЛЕТЕЧКИ АВТОМОБИЛ КОЈ ИЗГЛЕДА КАКО ВСЕЛЕНСКО ЛЕТАЛО ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ

Заборавете на Tesla Cyberquad ATV на Елон Маск затоа што сега е достапен нов облик на превоз за offroad ентузијастите и изгледа како нешто од…

Види повеќе ОД СЕГА МОЖЕ ДА КУПИТЕ ЛЕТЕЧКИ АВТОМОБИЛ КОЈ ИЗГЛЕДА КАКО ВСЕЛЕНСКО ЛЕТАЛО ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ
шпанија уставен суд вонредна состојба

КАКОВ ПРЕСВРТ! СУДОТ ВО ШПАНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ПРОТИВУСТАВНА! ДРЖАВАТА ЌЕ ИМ ГИ ВРАЌА ПАРИТЕ НА КАЗНЕТИТЕ ГРАЃАНИ!

Централната власт нелегално ги преземала моќите од локалните авторитети, според одлуката на шпанскиот Уставен Суд. Уставниот Суд на Шпанија во средата одлучи дека дека втората…

Види повеќе КАКОВ ПРЕСВРТ! СУДОТ ВО ШПАНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ПРОТИВУСТАВНА! ДРЖАВАТА ЌЕ ИМ ГИ ВРАЌА ПАРИТЕ НА КАЗНЕТИТЕ ГРАЃАНИ!
richard fleming

ДОКТОР ЈА ТЕСТИРАЛ ФАЈЗЕРОВАТА BAKЦИНA ПРОТИВ KOBИД 19 НА ПРИМЕРОЦИ ОД ЧОВЕЧКА КРВ! ОНА ШТО ГО ОТКРИЛ Е ПОЛОШО ОД НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА (ВИДЕО)

Пронаоѓачот и почитуваниот доктор на медицина Ричард Флеминг, објавил 32 минутна детална презентација во која го претставува неговото шокантно откритие. При крајот на 2020 година,…

Види повеќе ДОКТОР ЈА ТЕСТИРАЛ ФАЈЗЕРОВАТА BAKЦИНA ПРОТИВ KOBИД 19 НА ПРИМЕРОЦИ ОД ЧОВЕЧКА КРВ! ОНА ШТО ГО ОТКРИЛ Е ПОЛОШО ОД НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА (ВИДЕО)
сзо пасош

И СЕГА ШТО?! САМАТА СЗО ВЕЛИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ БАРА ДОКАЗ ЗА BAKЦИНАЦИЈA ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО!

На деветтиот состанок на Комитетот за итни случаи на Светската Здравствена Организација во однос на корона вирусот, одржан на 22 октомври, донесе 10 препораки до…

Види повеќе И СЕГА ШТО?! САМАТА СЗО ВЕЛИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ БАРА ДОКАЗ ЗА BAKЦИНАЦИЈA ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО!