батајница

ДОКАЗ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО БОЛНИЦИТЕ?! РЕВАКЦИНИРАН ПАЦИЕНТ КОЈ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА, ЗАВЕДЕН КАКО НЕВАКЦИНИРАН (ФОТО)

На Белграѓанецот Б.П. (74), кој починал од корона вирусот во болницата во Батајница, на отпусната листа му е напишано дека е невакциниран иако примил две…

Види повеќе ДОКАЗ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО БОЛНИЦИТЕ?! РЕВАКЦИНИРАН ПАЦИЕНТ КОЈ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА, ЗАВЕДЕН КАКО НЕВАКЦИНИРАН (ФОТО)
moskva karantin

МОСКВА ЗАТВОРА СÈ НА ДВЕ НЕДЕЛИ! НИШТО НЕМА ДА РАБОТИ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА РУСИЈА ПОРАДИ КОВИД 19!

Ситуацијата во Русија поприлично се заострува, кога е во прашање ситуацијата со Ковид 19 вирусот. Начинот на борба мириса на тотална репресија, каква што не…

Види повеќе МОСКВА ЗАТВОРА СÈ НА ДВЕ НЕДЕЛИ! НИШТО НЕМА ДА РАБОТИ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА РУСИЈА ПОРАДИ КОВИД 19!

ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ?! ПОЛИЦАЈКА СИ ДАВА ОТКАЗ ПОРАДИ “ПРОТЕСТ И ОДБИВАЊЕ ДА ЈА СПРОВЕДУВА КОВИД-ТИРАНИЈАТА”

Полицајка од Викторија, Австралија, со работен стаж од над 16 години, си даде отказ како протест против искористувањето на полицијата за спроведување на ковид-правилата, притоа…

Види повеќе ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ?! ПОЛИЦАЈКА СИ ДАВА ОТКАЗ ПОРАДИ “ПРОТЕСТ И ОДБИВАЊЕ ДА ЈА СПРОВЕДУВА КОВИД-ТИРАНИЈАТА”
светски економски форум пасош

СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ПРЕТСТАВИ КОВИД ПАСОШ КОЈ КОРИСТИ МАРКЕРИ ЗА АНАЛИЗА НА КРВТА ЗА ОДРЕДУВАЊЕ НА СТАТУСОТ НА ВАКЦИНАЦИЈА

Ковид пасошот на Светскиот Економски Форум на Клаус Шваб ќе користи маркери за анализа на крвта и би можел да утврди дали лицето навистина ја…

Види повеќе СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ПРЕТСТАВИ КОВИД ПАСОШ КОЈ КОРИСТИ МАРКЕРИ ЗА АНАЛИЗА НА КРВТА ЗА ОДРЕДУВАЊЕ НА СТАТУСОТ НА ВАКЦИНАЦИЈА
бројки мз септември

ОФИЦИЈАЛНИ ПОДАТОЦИ НА МЗ: БЕЗ ВАКЦИНА И БЕЗ НИКАКВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ ПЕТ ПАТИ ПОМАЛКУ ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ВО РМ ВО ИСТИОТ ПЕРИОД ЛАНИ!

Според официјалните податоци на Министерството за здравство, се чини дека кампањата за вакцинација на населението, како и низата на рестриктивни мерки како забраната за невакцинираните…

Види повеќе ОФИЦИЈАЛНИ ПОДАТОЦИ НА МЗ: БЕЗ ВАКЦИНА И БЕЗ НИКАКВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ ПЕТ ПАТИ ПОМАЛКУ ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ВО РМ ВО ИСТИОТ ПЕРИОД ЛАНИ!
србија пропусници

ПАДНА ЛИ ПОСЛЕДНАТА СЛОБОДНА ДРЖАВА ВО РЕГИОНОТ?! СРБИЈА ВОВЕДУВА КОВИД ПРОПУСНИЦИ!

На денешната седница на српскиот Кризен Штаб одлучено е да се воведат ковид пропусници, но кои ќе се применуваат само по 22 часот и тоа…

Види повеќе ПАДНА ЛИ ПОСЛЕДНАТА СЛОБОДНА ДРЖАВА ВО РЕГИОНОТ?! СРБИЈА ВОВЕДУВА КОВИД ПРОПУСНИЦИ!
дејвид амес убиен рестрикции

БРИТАНСКИОТ ПРАТЕНИК КОЈ БЕШЕ УБИЕН ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА, ДЕЈВИД АМЕС, Е ЕДЕН ОД ПРВИТЕ КОИ ЈАВНО СЕ СПРОТИВСТАВИЈА НА КОВИД МЕРКИТЕ И ФАРМАЦЕВТСКИТЕ КОМПАНИИ

Пратеникот од Велика Британија, Дејвид Амес (69), бил нападнат и избоден неколку пати пред четири дена. За жал им подлегнал на повредите, додека напаѓачот, кој…

Види повеќе БРИТАНСКИОТ ПРАТЕНИК КОЈ БЕШЕ УБИЕН ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА, ДЕЈВИД АМЕС, Е ЕДЕН ОД ПРВИТЕ КОИ ЈАВНО СЕ СПРОТИВСТАВИЈА НА КОВИД МЕРКИТЕ И ФАРМАЦЕВТСКИТЕ КОМПАНИИ
трета доза по три месеци

ДОЖИВОТНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ?! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕПОРАЧУВА ТРЕТА ДОЗА ПО САМО ТРИ МЕСЕЦИ ОД ЦЕЛОСНАТА ВАКЦИНАЦИЈА

Националниот Комитет за имунизација при Министерството за здравство на Република Македонија денеска донесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините…

Види повеќе ДОЖИВОТНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ?! МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕПОРАЧУВА ТРЕТА ДОЗА ПО САМО ТРИ МЕСЕЦИ ОД ЦЕЛОСНАТА ВАКЦИНАЦИЈА
смит операција мозок страв

ЧУДО! ОТКАКО МУ ОТСТРАНИЛЕ ДЕЛ ОД МОЗОКОТ, ПАЦИЕНТ ПРЕСТАНАЛ ДА ЧУВСТВУВА СТРАВ!

Џоди Смит, човек кој се бореше со анксиозноста тврди дека ја загубил способноста да чувствува страв по операција на мозокот, опишувајќи го тоа чувство како…

Види повеќе ЧУДО! ОТКАКО МУ ОТСТРАНИЛЕ ДЕЛ ОД МОЗОКОТ, ПАЦИЕНТ ПРЕСТАНАЛ ДА ЧУВСТВУВА СТРАВ!
србија сертификат

ТРАГИКОМЕДИЈА! ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА КОИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ МОЖЕ ДА БИДАТ ВРАТЕНИ ОД ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЗАТОА ШТО НЕ ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА?!

Во рамки на зелениот сертификат, после седум месеци од примањето на втората доза, а доколку не сте ја примиле третата, се појавува знак за предупредување!…

Види повеќе ТРАГИКОМЕДИЈА! ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА КОИ СЕ РЕВАКЦИНИРАНИ МОЖЕ ДА БИДАТ ВРАТЕНИ ОД ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЗАТОА ШТО НЕ ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА?!